Blogs of the Day

Top Posts

The most popular WordPress.com posts are ranked here according to a special formula.

Shqip (RSS)

 1. Koment / PesË Gabimet E Zamira Ramit

  Nga Telnis Skuqi Qysh në ditën e parë të prezantimit, kandidatja e LSI për postin e kryebashkaikut të …
  Telnis Skuqi
 2. TË IkËsh Nga Dasma

  Në një artikull për mjerimin e shkencës në Shqipëri, Besnik Gjongecaj tregon një histori sa revoltuese, aq edhe …
  Peizazhe të fjalës
 3. Takimi i djeshem Tomori 0 - 1 Erzeni

  Berati Flash
 4. Juventus + Barcelona= Kaos

  Vetëm dy javë para finales në Ligën e Kampionëve mes Juventusit dhe Barcelonës është krijuar një kaos i madh …
  Lajme Sport
 5. Tirana do dashuri pa kushte

  Një ditë normale në Tiranën...provinciale: Blen Belinon kruasantin tonë pa kupon tatimor te dyqani lagjes, i …
  Blogu që (nuk) përditësohet përditë
 6. Skandal/ Gjermania përgënjeshtron Ramën për Kumanovën

  Kryeministri Edi Rama keqpërdor deklaratat e ministrit të Jashtëm gjerman, për t’i bërë presion Maqedonisë. …
  Alb-Info
 7. Pse po sulmohet tani Halim Kosova...

  Nga Armand Shkullaku Fushata normale e Halim Kosovës e ka vënë në vështirësi të dukshme arrogancën dhe …
  urim gjata
 8. Redi Jupi (Interviste)

         Redi Jupi, nje prej futbollisteve me  te suksesshem shqiptare. Titullar i ekipit “Shpresa”,  lojtar ne …
  Zabelim
 9. Biodiversiteti, Bukuria që Venitet

  22 Maji njihet ndryshe edhe si Dita Ndërkombëtare e Biodiversitetit. Në ditët e sotme nuk është sekret se ka një …
  Kaleidoscope
 10. Programi YES (Youth Employment Service)

  Zyra e Punës Durrës organizon programin e katërt të YES-it (Youth Employment Service) për vitin 2015. YES synon …
  Zyra e Punës Durrës
 11. E Diela Shqiptare - Shihemi Në Gjyq (17 Maj 2015)

  Eni Çobani
 12. Aksident ne rrugen Ilindenska Tetove !

  Aksident rrugor ne rrugen Ilindenska afer shkolles se Mjeksis,Sipas informatave qe i ka marre TetovaDay makina ka …
  Fresh Lajme
 13. “Qytete Letre” një roman që nuk duhet humbur

  “QYTETE LETRE” është libri fitues i shumë çmimeve prestigjoze nga John Green. Romani është një nga më të …
  newsblog
 14. Takimi i shejh Albanit me shejh Ibn Bazin

  Takimi i shejh Albanit me shejh Ibn Bazin Më kujtohet kur herën e fundit vizitova Shejh Bin Bazin në Taif, e fala …
  imamalbani
 15. Bukuria e flamurit shqiptar

  EuroEmigrant
 16. Noizy viziton sërish jetimoren në Durrës

  DURRËS- Këngëtari Rigels Rajku, i njohur me emrin artistik  Noizy, ka vizituar para disa ditësh Jetimoren e …
  DURRËS PRESS
 17. Grupi "The Blues Brothers"koncert në Shqipëri më 25 Maj

  Grupi i famshëm “ The Blues Brothers”, që shumica e mbajnë mend nga filmi “Blues Brothers” ku ishte edhe …
  Eloisa AXHAMI
 18. Erdogan përlotet në Shqipëri

  Vizita në Shqipëri ka përfshirë nga emocionet presidentin turk Rexhep Taip Erdogan i  cili në një moment nuk i …
  Të njohim Shqipërinë
 19. Idiotë dhe qytetarë

  Arlind Qori Nëse do të orvateshim ta përkthenim çarjen e brendshme të njeriut (më njërën anë subjekt i të …
  rrethana & rrethina
 20. Revolta e Spaçit, 42 vite më parë “Rroftë Europa e lirë!”

  Të nderuar të përndjekur në të gjithë Shqipërinë, gjejë rastin sot në 42 vjetorin e revoltës antikomuniste …
  "Lajmetari Lirise"
Follow

Get every new post delivered to your Inbox.

Join 6,017 other followers